Advert
Advert
OF... OF ! BUNLARI DA MI GÖRECEKTİK ?

OF... OF ! BUNLARI DA MI GÖRECEKTİK ?

Bu içerik 657 kez okundu.
Reklam
 1. OF... OF ! BUNLARI DA MI GÖRECEKTİK ?

  Günümüz Türkiye’sinde bambaşka şeyleri konuşmak varken, dilimizin bile varmak istemediği olaylara şahit oluyoruz.
  Sen gel, 20 senedir yerel yönetimlerin çoğunluğunda, 11 senedir de Ankara’da hem de ezici bir çoğunlukla iktidar ol, memlekete hizmet edeceğin yerde iki günde bir toplumun sinir uçlarını kaşı ve bizleri getirdiğin noktaya bak!
  Ey iktidar sahiple...ri! Bu tablodan dolayı mutlumusunuz ve seviniyormusunuz?
  Bilmelisiniz ki; karşı karşıya olduğumuz bu olaylar, onca yıldır yürütülen planlı ve sinsi bir çalışmanın sonucudur. Elbette dış mihrakların ve onların yerli taşeronlarınında bu olaylarda parmağı vardır.
  Görüyoruz ki; güzel ülkemiz bölünmek ve insanımız bir çatışmaya sürüklenmek isteniyor.
  Hep uyardık; yanlış yapıyorsunuz diye...
  Sesimize kulak veren olmadı. Gelen eleştirileri dikkate almamanın en büyük sebebi, kanaatimce iktidarında bu oyunun bir parçası olmasıdır.
  Bu gün ezici çoğunlukta iktidar olan AKP; Türkiye’yi ve Türk Milletini ancak bu kadar huzursuz edebilirdi ve onu da başardı.
  Türk kimliği ile oyna, Türkiye Cumhuriyeti’nin yapısını boz, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni karıştır, Atatürk’e ayyaş yakıştırması yap, yargının bağımsızlığını zedele, suçlu – suçsuz bir sürü insanı zindanlara tıkarak korku imparatorluğu yarat, yetmedi git ihanetle müzakereye otur; bunlar olacak ve kabul edilecek şeyler değildir.
  RTE’nin “Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz bu ülkenin en az % 50’si var. Ve biz onlara diyoruz ki “aman sabırlı olun”. Sakın bu oyunlara gelmeyin” sözleride neyin nesidir?
  Hele AKP’nin İnebolu Gençlik Kolları Başkanı’nın “Anıtkabiri’de yıkarız” laflarıda ne oluyor?
  Bunlar memleketi yönetemediler. Hemde % 50 oy desteğine rağmen. Türk Milletini ateşe attılar. Gülünecek bir şey ama Suriye bile Türkiye’ye gitmeyin uyarısı yapıyor.
  AKP ve RTE’ye direniş mahiyetinde bütün yurtta başlatılan eylemlerin arkasında dış güçler ve Sorosçular vardır. İktidar, ülkeyi ve Türk Milletini bunların büyük tuzaklar içeren oyunlarından koruyamamıştır. Belki de korumak istememiştir. İstihbarat zaafiyeti olduğu açıktır. Başta devletin; asker, emniyet ve istihbarat birimleri olmak üzere tüm kurum ve kuruluşları ile oynarsan, onları siyasallaştırırsan olacağı budur.
  Türk Milleti; kendisini bir iç çatışmaya götürecek bu olaylardan uzak durmalı, tuzağa düşmemeli ancak kendisini bu hale getiren AKP iktidarından da, yanlış tercihlerde bulunmadan bir an önce, demokratik usullerle yapılacak bir erken genel seçimle kurtulmalıdır.
  Buna karşılık, mutlaka Türk Milletini iktidar yapacak, milli bir yapı iktidara getirilmelidir. Yoksa tehlike çanları her zamankinden fazla çalmaktadır.

  Özcan PEHLİVANOĞLU
  ozcanpehlivanoglu@yahoo.com
  https://twitter.com/
  O_PEHLIVANOGLU
  Visa mer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ