Advert
Advert
CHP Genel Başkanı bunları biliyor mu ?

CHP Genel Başkanı bunları biliyor mu ?

Bu içerik 740 kez okundu.
Reklam

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında Bulgaristan parlamento seçimlerine değinerek Bulgaristan’da Türklerin haklarını savunduğunu söyledi ve HÖH’ü (Hak ve Özgürlükler Hareketi) desteklediklerini açık dilde ifade etti. Bulgaristan parlamento seçimlerinde İzmir’de 6 okulda kurulan 9 sandıkta Bulgaristan vatandaşı soydaşlar oy kullandı. Sarnıç, Görece ile Menderes Gazi Paşa Mahallesi’nde Gaziemir CHP ile Menderes CHP belediye başkanları okul avlusu içinde okul girişinde adeta kurmaylarıyla kamp kurmuşlardı. Bornova Atatürk Mahallesi ile Mevlana Mahallesi okullarında da CHP belediyelere ait minibüsler seçmenleri ikametgâhlarından seçim sandıklarına kadar taşıdılar ve aynı araçlarla sandık görevlilerine ve okul önünde faaliyet gösteren BALGÖÇ elemanları ile kiralanan şahıslara öğle yemeği taşıdılar. CHP ile HÖH işbirliği böyle kanıtlanmış oldu. Bulgaristan komünizm rejimi anayasasında Türk azınlığı yer alıyordu. Sayın Kılıçdaroğlu Bulgaristan yeni anayasasında Türk azınlığa yer verilmediğinde ve Bulgaristan tek ulus devlet kabul edildiğinde HÖH milletvekili İbrahim Tatarlı’nın diğer partilerle konsensüs ile kabul edilen yeni anayasanın altında imzası olduğunu biliyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu, tek ulus anayasasında ülkede var olan azınlıklar inkâr edilerek ana dil eğitimini zorunlu halden çıkarıp seçmeli ders olarak müfredata konulduğunu biliyor mu? Sayın Kılıçdaroğlu özellikle Türklerin ve Müslümanların ikamet ettikleri bölgelere 23 yıldır yatırım yapılmadığını biliyor mu? Sayın Kılıçdaroğlu, son iki yıl içinde 85 bin genç soydaşın ülkedeki işsizlik nedeniyle Bulgaristan’ı terk edip yurt dışında iş aramaya gittiklerini biliyor mu?

 

TÜRK VE MÜSLÜMAN NÜFUS HIZLA AZALIYOR

 

Sayın Kılıçdaroğlu, Bulgaristan’da Türk ve Müslüman nüfusun hızla azaldığını ve geriye dönüşü olmayan bir sürece girilebileceğini biliyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu, 1989 yılına kadar Bulgar totaliter devleti Türkleri ve Müslümanları silah zoruyla asimile etmek istediğini ve bu süreçten sonra Türkleri ve Müslümanları açlığa mahkûm ederek yaşadıkları toprakları terk edip geçimini yabancı ülkelerde aradıklarını biliyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu, HÖH’ün eski Komünist rejime hizmet etmiş DS/devlet güvenlik/ ajanları tarafından yönetildiğini biliyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu, HÖH’ün eski komünistlerin uzantısı olan BSP’nin Türk versiyonu olduğunu biliyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu, ana hedefin Bulgaristan’da özellikle Rodop Dağları şeridindeki Türk ve Müslüman halkını göçe zorlamak olduğunu biliyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu, Bulgaristan AB üye olmazdan önce Strazburg ile Brüksel’den gelen heyetlere Türk azınlığın Bulgar hükümetleriyle kesinlikle sorunu olmadığını en az 10 kez imzalayarak taahhüt verdiğini biliyor mu?

Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi HÖH’ü destekleyerek Bulgaristan Türkünü ve Müslümanı’nın daha da dar bir boğaza sürüklenmesine sebep olacaktır. 23 yıldır HÖH’ün parlamentoda olması Türk ve Müslüman halkına bir şey kazandırmamıştır aksine var olan sorunları daha da çıkmaza sürüklemiştir.

Bulgaristan Türkü ve Müslüman’ı HÖH karşıtı hiçbir zaman olmamıştır. 23 yıldır kesintisiz destek vermiştir. Ne yazık ki HÖH yönetimine eski DS ajanları getirilerek ülkede ikamet eden azınlıkları kontrol altında alınması hedefleniyordu. Böylelikle 23 yıldan bu yana HÖH Bulgar hükümetlerin emrinde bir hareket olarak tarihte yer alacaktır. CHP Bulgaristan parlamento seçimlerinde HÖH’ü destekleyerek 23 yıldır azınlıklara hizmet etmeyen eski DS ajanlarının tekrar parlamentoya girmelerine yardımcı olmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu Bulgaristan Türküne ve Müslüman’ına sahip çıkmak istiyorsa HÖH yönetiminde yer alan eski DS ajanların istifalarını sağlamalı. Ancak o zaman Bulgaristan’da ikamet eden azınlıkları desteklemiş olacak. Son seçimlerde yine Bulgaristan Türkü ve Müslüman’ı zararlı çıkmıştır.

Yaz dönemine girildiğinden dolayı yazılarıma bir süre ara vermek zorundayım. Tekrar birlikte olmak ümidiyle.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ