Advert
Advert
Osmangazi AK Gençlik’ten 18 yaş resepsiyonu

Osmangazi AK Gençlik’ten 18 yaş resepsiyonu

Osmangazi AK Gençlik’ten 18 yaş resepsiyonu

Bu içerik 608 kez okundu.
Reklam

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette gençlere ve kadınlara özel ilgi gösterdiği biliniyor.

Erdoğan, partide gençlere ve kadınlara özel kota uyguluyor.

Genel seçimlerde Başbakan Erdoğan gençlerin temsilcisi olarak  25 yaşında Bilal Macit’i TBMM’ye taşıdı.

Daha önce yerel seçimlerde meclis üyeliklerinde seçilebilecek yerden gençlerin aday gösterilmesi de Başbakan Erdoğan’ın talimatı ile gerçekleşmişti.

Yereldeyse Ali Sait Adiloğulları’nın başkanı olduğu AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolları’nın çalışmaları da diğer ilçelere göre bir adım öne çıkıyor. Ali Sait Adiloğlu başkanlığındaki gençlik kolları bugünlerde farklı bir projeyi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Adiloğlu’nun startını verdiği çalışmanın adı, “18 yaş resepsiyonu”.

 Osmangazi İlçesi sınırlarında 2014 yerel seçimlerinde ilk defa oy kullanacak 1994-1995-1996 doğumlu gençlerin davetli olacağı programın ayrıntılarını Adiloğlu bizimle paylaştı.

Programa göre, ilçe genelinde ilk defa oy kullanacak gençlerin tespit çalışmalarına başladıklarını söyleyen Ali Sait Adiloğlu “ Genç kardeşlerimizi büyük bir salonda Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızın ayakta karşılayacağı bir resepsiyon düzenleyeceğiz. Projenin adını da bundan dolayı 18 yaş resepsiyonu koyduk.”diye konuştu. Adiloğlu şunları söyledi: “Seçme yaşına ulaşan gençlerin ülkemizin geleceği için  önemli olduklarını ülkenin geleceğine yön verebilecek konuma geldiklerini kendilerinin hissetmesine yardımcı olacağız.

AK Parti’nin iktidara geldiği tarihte 6 yaşında çocuk olan 2014 yılında gerçekleşecek yerel seçimlerde 18 yaşına ulaşmış bir genç olacak.

Gerçekleştireceğimiz 18 yaş resepsiyonuyla  gençlerimize ülkemizin geçmişte ekonomik, siyasi, bireysel hak ve özgürlükler konusunda  yaşanan sıkıntıları ve bugünkü gelinen noktayı anlatacağız.

Yine programla yerel yönetimlerde  gerçekleştirilen icraatları başkanlarımız genç arkadaşlara sunacak.

Ayrıca program sonunda AK Parti hükümetinin  yaptığı ve yapacağı faaliyetlerin broşürlerini,  belediyelerimizin hizmetlerini ilk defa oy kullanacak genç  arkadaşlarımıza dağıtacağız. Oy kullanacak genç arkadaşlarımız  geçmiş ve gelecek ile değerlendirmelerini daha gerçekçi ve göreceli yapmalarını sağlamak istiyoruz. Sonuç olarak  AK Parti gençliği olarak yeni oy kullanacak gençlere değer verdiğimizi hissettirip,  hükümetimiz ve belediye başkanlarımız ile gönül bağı kurup aidiyet duygusu kazandırmaya çalışarak,  kardeşlerimizin oylarına talip olup vicdanlarına inmek istiyoruz” diye projenin ayrıntılarını anlattı.

Netice de yerel seçimlere bir yıldan fazla bir süre var AK Parti ana kademe ve gençleriyle topyekün seçime hazırlanıyor.

Ya muhalefet ne yapıyor?

İşte asıl soru işareti muhalefetin üzerinde.

 

 

***

 

Başbakan Erdoğan’ın heyetindeki Bursalı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki kalabalık bir heyet önce Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan’ı ziyaret etti.

Heyette Bakanlar, bir çok işadamı ve milletvekili de yer aldı.

Fakat heyette yer alan  Bursalı bir isim dikkatlerden kaçmadı.

O isim de AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Ahmet Kılıç.

Ahmet Kılıç’ın başbakanın gezisine dahil olmasını da Bursalı olarak önemsiyor ve takdir ediyoruz.

 

 

***

 

Anlamlı Sözler

 

"İyiliğinize inanılmasını istiyorsanız, ondan hiç bahsetmeyin."

 

Honore de Balzac

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ