Advert
Advert
HÖH Genel Kongresi ve Saldırı

HÖH Genel Kongresi ve Saldırı

Bulgaristan’da 07.07.2013’te gerçekleşecek parlamento seçimlerinde ilk defa çoğunluğu Türklerden oluşan iki parti seçimlere rakip olarak girecekler. NPSD/ŞOHP ile HÖH/DPS. 19.01.2013 yılı Sofya NDK/Halk Kültür Merkezi HÖH/DPS sekizinci kongresi yönetim için çok önemliydi. Kongre salonunda adeta gövde gösterisi düzenlenecekti. Bu sebeple salonu doldurmak için yurt genelinden hatta Türkiye’den bedava turlar düzenlendi. Konaklama; açık büfeye kadar her şey delegelere ve misafirlere bedavaydı. Kongre önemli olduğundan dolayı HÖH Genel Başkanı Dr. Ahmet Doğan konuşma metnini önemle hazırlamış; okumak için kürsüye çıkmıştı. HÖH Genel Başkanı Ahmet Doğan sakin bir şekilde raporunu okurken delegelerin arasından sakin adamlarla genç adamın birisi boğazında kongreye katılım kartı sallanarak kürsüye yaklaşarak elinde tuttuğu “gaz tabancasını” kaldırıp doğrulttu. Tetiğe bastı tabanca patlamadı tutukluluk yaptı. Tabancanın namlusuna yeni mermi sürmek istediği sırada HÖH, MYK üyesi Genel Sekreter Karadayı saldırganın üzerine atlayarak etkisiz hale getirmeye çalıştı. Olanlar oldu kongre salonundakiler ayağı kalkıp olan bitenleri izlemeye başladılar. Saldırgan yere yatırılmış delegeler tarafından tekme tokat feci şekilde dövülüyordu. Ahmet Doğan’ın gölge korumalarının olaya müdahale etmemesi düşündürücüydü. GEÇMİŞ OLSUN Olayın en önemli tarafı kimsenin zarar görmemesidir. HÖH eski Genel Başkanı Ahmet Doğan’a geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Olan oldu dünya basınında saldırıyı kınayan açıklamalar geldi. Belliydi ki saldırgan Ahmet Doğan’ın hayatına kast etmek istememişti. Merak edilen en önemli sorulardan birisi neden HÖH Genel Başkanı’na saldırıldı ve hangi nedenler saldırıya mani oldu. Ahmet Doğan’dan HÖH yönetiminde radikal değişiklikler isteniyordu. Ahmet Doğan’ın radikal değişikliğe gidip gençlere yer vermemesi, Bulgaristan Türkleri arasında tansiyonun yükselmesinin en önemli faktörlerinden birisiydi. Olay, arkasından birçok soruyu da beraberinde getirdi. Genellikle ‘Saldırı senaryodan başka bir şey değildir’ düşüncesi hâkimdi. HÖH’ün yeni seçilen Genel Başkanı Lütfi Mestan’ın Ahmet Doğan’ın cezaevi hayatından asılsız kesitler söylemesi özellikle cezaevlerinde birlikte yatan arkadaşları tarafından esefle karşılandı. 23 yıldan bu yana HÖH siyasi hayatında birçok olaylar karanlıkta kaldı. En önemli olay Ahmet Emin’in intihar etmesiydi. Ahmet Doğan’a gerçekleşen saldırının arkasındaki sebeblerin tarihten gelen gelenekten dolayı açığa çıkarılmayacağına inanılıyor. Lütfi Mestan’ın Genel Başkan seçilmesinin ardından genel çizgilerde partide değişiklikler beklemek olanaksızdır. Yeni genel başkanın DS dosyası en kabarıklarından birisi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. HÖH’te radikal değişim beklemek iyimserliktir.

Bu içerik 1286 kez okundu.
Reklam

Bulgaristan’da 07.07.2013’te gerçekleşecek parlamento seçimlerinde ilk defa çoğunluğu Türklerden oluşan iki parti seçimlere rakip olarak girecekler. NPSD/ŞOHP ile HÖH/DPS. 19.01.2013 yılı Sofya NDK/Halk Kültür Merkezi HÖH/DPS sekizinci kongresi yönetim için çok önemliydi. Kongre salonunda adeta gövde gösterisi düzenlenecekti. Bu sebeple salonu doldurmak için yurt genelinden hatta Türkiye’den bedava turlar düzenlendi. Konaklama; açık büfeye kadar her şey delegelere ve misafirlere bedavaydı. Kongre önemli olduğundan dolayı HÖH Genel Başkanı Dr. Ahmet Doğan konuşma metnini önemle hazırlamış; okumak için kürsüye çıkmıştı. HÖH Genel Başkanı Ahmet Doğan sakin bir şekilde raporunu okurken delegelerin arasından sakin adamlarla genç adamın birisi boğazında kongreye katılım kartı sallanarak kürsüye yaklaşarak elinde tuttuğu “gaz tabancasını” kaldırıp doğrulttu. Tetiğe bastı tabanca patlamadı tutukluluk yaptı. Tabancanın namlusuna yeni mermi sürmek istediği sırada HÖH, MYK üyesi Genel Sekreter Karadayı saldırganın üzerine atlayarak etkisiz hale getirmeye çalıştı. Olanlar oldu kongre salonundakiler ayağı kalkıp olan bitenleri izlemeye başladılar. Saldırgan yere yatırılmış delegeler tarafından tekme tokat feci şekilde dövülüyordu. Ahmet Doğan’ın gölge korumalarının olaya müdahale etmemesi düşündürücüydü.

 

GEÇMİŞ OLSUN

 

Olayın en önemli tarafı kimsenin zarar görmemesidir. HÖH eski Genel Başkanı Ahmet Doğan’a geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Olan oldu dünya basınında saldırıyı kınayan açıklamalar geldi. Belliydi ki saldırgan Ahmet Doğan’ın hayatına kast etmek istememişti. Merak edilen en önemli sorulardan birisi neden HÖH Genel Başkanı’na saldırıldı ve hangi nedenler saldırıya mani oldu.

Ahmet Doğan’dan HÖH yönetiminde radikal değişiklikler isteniyordu. Ahmet Doğan’ın radikal değişikliğe gidip gençlere yer vermemesi, Bulgaristan Türkleri arasında tansiyonun yükselmesinin en önemli faktörlerinden birisiydi.

Olay, arkasından birçok soruyu da beraberinde getirdi. Genellikle ‘Saldırı senaryodan başka bir şey değildir’ düşüncesi hâkimdi. HÖH’ün yeni seçilen Genel Başkanı Lütfi Mestan’ın Ahmet Doğan’ın cezaevi hayatından asılsız kesitler söylemesi özellikle cezaevlerinde birlikte yatan arkadaşları tarafından esefle karşılandı. 23 yıldan bu yana HÖH siyasi hayatında birçok olaylar karanlıkta kaldı. En önemli olay Ahmet Emin’in intihar etmesiydi. Ahmet Doğan’a gerçekleşen saldırının arkasındaki sebeblerin tarihten gelen gelenekten dolayı açığa çıkarılmayacağına inanılıyor. Lütfi Mestan’ın Genel Başkan seçilmesinin ardından genel çizgilerde partide değişiklikler beklemek olanaksızdır. Yeni genel başkanın DS dosyası en kabarıklarından birisi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. HÖH’te radikal değişim beklemek iyimserliktir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ