Advert
Advert

Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova, TBMM milletvekilleriyle çalıştay gerçekleştirdi

Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) Avrupa Parlamentosu (AP) Avrupa Liberal ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Grubu üyeleri Filiz Hüsmenova ve Necmi Ali, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) milletvekilleriyle çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Avrupa Parlamentosu’nun Avrupa Birliği (AB) Komisyonu 2018 Türkiye İlerleme Raporu ile ilgili son gelişmeler ele alındı. Toplantı 15 Ocak 2019'da Strasburg’daki Avrupa Parlamentosu binasında yapıldı. Toplantıya TBMM’ni temsilen AB-Türkiye Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı İsmail Karayel (AKP), AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkan

Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova, TBMM milletvekilleriyle çalıştay gerçekleştirdi
Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova, TBMM milletvekilleriyle çalıştay gerçekleştirdi Admin
Bu içerik 242 kez okundu.

Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) Avrupa Parlamentosu (AP) Avrupa Liberal ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Grubu üyeleri Filiz Hüsmenova ve Necmi Ali, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) milletvekilleriyle çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Avrupa Parlamentosu’nun Avrupa Birliği (AB) Komisyonu 2018 Türkiye İlerleme Raporu ile ilgili son gelişmeler ele alındı. Toplantı 15 Ocak 2019'da Strasburg’daki Avrupa Parlamentosu binasında yapıldı.

Toplantıya TBMM’ni temsilen AB-Türkiye Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı İsmail Karayel (AKP), AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkan Yardımcısı Sibel Özdemir (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Arzu Erdem ve Türkiye'nin Brüksel’de AB Konseyi nezdindeki Daimi Temsilciliği’nde görevli temsilciler katıldılar. 

Toplantının başında Ankara’dan gelen konuklar, Türkiye Raporu ile ilgili görüş açıkladılar. Onlar, gerçek durumun yanlış tanıtılmasına yol açabilecek olumsuz yorumlamaktan kaçınmak için raporun ana odaklarının nesnel gerçeklere dayandırılması gerektiğini vurguladı. Türkiye temsilcileri, ciddi bir sorun olarak AP’nun nihai raporunda yanlış sonuçlara yol açabilecek olan insanların korkularına dayalı söylemler kullanma eğilimine girilmesini görüyorlar. TBMM milletvekilleri, ayrıca taslak raporun en sorunlu unsuru olan AB-Türkiye müzakerelerinin resmi olarak askıya alınması çağrısı yapılan 13. paragrafına dikkat çektiler.

Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova, mevkidaşlarına raporda değişiklik istenmesi için sürenin sona erdiğini ve Avrupa Parlamentosu'ndaki HÖH temsilcilerinin söz konusu 13. paragrafta değişiklik yapılmasına ilişkin teklif sunduğunu bildirdiler. Bu değişiklik, raporun nihai metninden Türkiye’nin AB üyelik sürecini resmen askıya alma önerisini çıkarmayı hedefliyor. Önerilen yeni metin, ülkedeki sivil toplum üzerinde olumlu etkisi olacak olan Türkiye mevzuatını iyileştirmek için müzakerelerin önemini vurgulamaktadır. Bulgaristan’ın AP milletvekilleri, Türkiye ile ortaklık ilişkilerinin gerek Avrupa gerekse Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler düzeyinde farklı yönlerden önemini vurguladılar.

Toplantıda rapor kapsamında Gümrük Birliği Anlaşması’nın güncellenmesi ve Türkiye vatandaşları için vize rejiminin serbestleştirilmesi gibi karşılıklı ilgi duyulan diğer önemli konular da tartışıldı. Her iki taraf da daha fazla işbirliği ve bir çok alanda mevzuatın uyumlaştırılmasında katalizör olarak Gümrük Birliği'nin önemli olduğu görüşü etrafında birleştiler. Vize serbestleştirilmesi ile ilgili olarak özellikle iş ortamının iyileştirilmesi için bir önkoşul olarak vatandaşların serbest dolaşımının avantajları vurgulandı. Bu süreçlerin iş dünyası üzerinde hemen olumlu etkileri olabileceği belirtildi. 

18- 20 Aralık tarihlerinde Ankara’da yapılan AB –Türkiye Karma Parlamento Komisyonu’nun 78. Toplantısı’nda Necmi Ali, görüşünü şöyle açıklamıştı:” Bu tespitin nedenleri şu olgulardır: Şu anda AB, Türkiye'nin en büyük ticaret ortağı ve Bulgaristan’ın güneydoğu komşusu Birliğin beşinci en büyük ticaret ortağıdır. 2017 yılında AB ile Türkiye arasındaki toplam ticaret hacmi yaklaşık 154 milyar avroya ulaşıyor ve AB, 15 milyar avroluk olumlu bir ticaret dengeye sahiptir. Türkiye'deki doğrudan yabancı yatırımların yüzde 75'i AB'den gelmektedir. Bu Gümrük Birliği'nin güncellenmesi gerektiğini göstermektedir. Yukarıda belirtilenlerden AB ve Türkiye ekonomisinin ne ölçüde bütünleştiği açıktır”.

Türkiye temsilcileri, ortaya konulan argümanları kabul ettiler ve Türk idaresinin raporda dikkat çekilen bazı konuları yansıtma eylemlerine odaklanarak tartışmayı sürdürdüler. Onlar, Bulgaristan’ın AP milletvekillerine üç yıl önce kurulan Dışişleri, İçişleri, Adalet ve Maliye bakanlıkları dahil olmak üzere dört Bakanlık temsilcilerinden oluşan Reform Eylem Grubu’nun (REG) son birkaç ay içinde iki toplantı düzenlediğini bildirdiler. 

Bu toplantıların sonuçları açıkça Ankara’nın niyetini göstermektedir: Türkiye, AB’ye tam üyelik hedefine bağlılığını sürdürmektedir; Türkiye, mevzuatını AB standartları ile uyumlu hale getirme çabalarını emin bir şekilde sürdürmektedir; Türkiye Adalet Bakanlığı aktif olarak yargı reformu stratejisi üzerinde çalışıyor ve Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin ihlal edilmesini önlemek için eylem planı üzerinde daha fazla çalışacaktır. TBMM milletvekilleri, Türkiye'nin müzakere sürecini hızlandırmak amacıyla yeni müzakere fasılları açmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Toplantının sonunda Necmi Ali ve Filiz Hüsmenova, mevkidaşlarını 2018 Türkiye İlerleme Raporu’nun gelecek aşamaları hakkında bilgilendirdi. Rapor, 4 Şubat 2019 tarihinde AP Dış İlişkiler Komitesi’nde ikinci kez görüşülecek ve 21 Şubat 2019 tarihinde toplam 319 olan değişiklik önerileriyle birlikte oylanacak. Nihai olarak rapor, mart ayında yapılacak olan Avrupa Parlamentosu Genel Kurul toplantılarının birinde oylanacak.

Kaynak KircaaliHaber

 

 

 

Kaynak: Kırcaali Haber
 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Awohu74     2019-02-11 http://flutes.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-ditropan-xl-oxybutynin-con-seguridad-el http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-viagra-sildenafil-citra-21 http://mariannaonline.com/community/blogs/post/41832 http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/comprar-oxybutynin-sin-receta-en-l-nea-us http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/amitriptyline-pas-cher-et-securise-elavil-medicament-sans http://kasabovart.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-levonorgestrel-0-75-mg-urgente-panam http://bioimagingcore.be/q2a/59966/como-comprar-gen%C3%A9rico-symtopiram-n%C3%A3o-precisa-receita-m%C3%A9dica http://brooklynne.net/profiles/blogs/buy-tizanidine-no-prescription-tizanidine-purchase-online-canada http://www.facecool.com/profiles/blogs/order-norethindrone-acetate-5-mg-low-price-how-can-i-buy-aygestin http://bobford.ning.com/profiles/blogs/order-hydrochlorothiazide-25mg-online-best-place-to-buy http://recampus.ning.com/profiles/blogs/achat-amitriptyline-en-ligne-bon-marche-rapide-endep-generique http://socialchangesa.com/blogs/post/58263 http://digitalguerillas.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-tetrahelmin-mebendazole-sin-receta-por http://movsam.ning.com/profiles/blogs/recherch-aldactone-25-mg-site-fiable-spironolactone-generique-est http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/order-isosorbide-dinitrate-10mg-purchase-isosorbide-dinitrate http://movsam.ning.com/profiles/blogs/mecfil-sildenafil-citrate-130-mg-o-commander-pilule-mecfil-pas http://vocal-buzz.ning.com/profiles/blogs/divalproex-125-mg-comprar-env-o-gratis-principat-d-andorra http://conniesdance.ning.com/profiles/blogs/trecator-sc-order-without-rx-how-can-i-buy-ethionamide-cheap
Zuruc06     2019-02-07 http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-orlistat-sin-receta-en-l-nea-uruguay-generico-de http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/lansoprazol-30mg-como-comprar-sin-receta-de-forma-segura http://whazzup-u.com/profiles/blogs/probenecida-comprar-en-una-farmacia-online-ahora-usa-que http://europe-ecologie-aube.ning.com/profiles/blogs/bisogamma-5-mg-como-puedo-comprar-r-pido-precio-de-la-bisogamma http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-tadarich-env-o-urgente-espa-a http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/cefixima-100mg-comprar-en-farmacia-en-linea-fiable-argentina http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/dimenhydrinate-50-mg-livraison-48h-bon-prix-acheter-dramamine http://jawbite.ning.com/profiles/blogs/order-napifit-150mg-buy-napifit-online-in-uk-with-no-prescription http://kasabovart.ning.com/profiles/blogs/lansoprazol-30-mg-comprar-en-una-farmacia-en-linea-sin-gastos-de http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/comprar-tenutex-disulfiram-gen-rico-sem-receita-medica-brasil http://cdloga78.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-finasteride-sin-receta-de-calidad-precio-de-la http://lorealprofessionnelbest.ning.com/profiles/blogs/buy-cefixime-where-can-i-purchase-suprax-safely-online http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/tamoxifeno-10mg-comprar-en-farmacia-en-linea-con-seguridad http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/lithium-comprar-sin-receta-en-l-nea-chile http://source1law.com/s1l/blogs/237/7974/ampicilina-500mg-comprar-entrega-rapida-usa-comprar-ampicilina http://www.themindbook.org/nmp/blogs/post/2372 http://bricolocal.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-rosuvas-rosuvastatin-10mg-sin http://kasabovart.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-lycoremine-sin-receta-fiable-republica-de
Qepaf05     2019-02-06 http://writeskills.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-itraconazol-100mg-sin-receta-con http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/puedo-comprar-generico-olwexya-buen-precio-olwexya-sin-receta-en http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-lamotrigina-100mg-gen-rico-envio-urgente http://www.libertyxchange.com/blogs/post/112108 http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/buy-tadaforce-20mg-without-rx-can-i-order-tadalafil-without http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/revatio-sildenafil-citrate-20mg-comprar-barato-ecuador http://lorealprofessionnelbest.ning.com/profiles/blogs/bisacodilo-5mg-comprar-en-una-farmacia-online-fiable-dulcolax-5mg http://www.prds66.fr/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-venla-q-sin-receta-r-pido http://summerschooldns.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-omnicef-gen-rico-urgente-via-internet http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/donde-puedo-comprar-lasix-40mg-env-o-libre-furosemide-40mg-se http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/comprar-bisoprolol-zebeta-gen-rico-barato-rep-blica-federativa-do http://whazzup-u.com/profiles/blogs/lamivudine-zidovudine-300-150-mg-achat-en-ligne-combivir-meilleur http://flutes.ning.com/profiles/blogs/peut-on-acheter-du-harvoni-moins-cher-prix-ledipasvir-and http://newmediavault.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-olanzapine-sin-receta-y-pagar-con http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/azitromicina-100mg-comprar-en-farmacia-online-con-entrega-r-pida http://dmoney.ru/50028/commander-divalproex-generique-marche-generic-depakote-cher http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/zantac-bon-prix-ranitidine-cost-in-france http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/tiotropio-donde-comprar-al-mejor-precio-chile-comprar-tiova-0-018 http://www.animalloversconnect.com/blogs/post/26162 http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-tioridazina-sin-receta-con http://flutes.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-claritromicina-250mg-sin http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/panamox-100mg-livraison-discrete-bas-prix-panamox-100-ou-acheter http://shamrockballerz.ning.com/profiles/blogs/danelip-40mg-como-comprar-sin-receta-en-farmacia-online-chile http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/ibuprofeno-comprar-en-una-farmacia-en-linea-aprobada-ecuador
Oxume79     2019-02-05 http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/purchase-discount-retin-a-cream-0-01mg-online-where-to-buy http://www.prds66.fr/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-lamivudine-r-pido-espa-a http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=21151&qa_1=sildamek-donde-comprar-mejor-precio http://bricolocal.com/profiles/blogs/commander-pilule-clarinex-acheter-clarinex-desloratadine-5mg http://property.ning.com/profiles/blogs/amitriptylina-50-mg-comprar-en-farmacia-online-ahora-rep-blica-de http://bricolocal.com/profiles/blogs/order-perindopril-2mg-no-rx-purchase-perindopril-from-online http://recampus.ning.com/profiles/blogs/como-comprar-provera-medroxyprogesterone-acetate-5mg-entrega-48h http://cqa.aaua.edu.ng/index.php?qa=30537&qa_1=daclatasvir-comprar-farmacia-descuento-guatemala-daclatasvir http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-aciclovir-sin-receta-con http://www.connect2fight.com/blogs/431/9117/cheap-lotrisone-10-mg-buy-online-can-i-buy-betamethasone-clotr http://www.myindiagate.com/community/blogs/post/362851 http://whazzup-u.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-strattera-sin-receta-ahora-comprar http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/mesalamine-order-online-can-i-buy-asacol-in-approved-medstore
Ejota92     2019-02-05 http://ggwadvice.com//index.php?qa=59678&qa_1=comprar-loxitane-loxapine-gen%C3%A9rico-precisa-receita-m%C3%A9dica http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/comprar-tadanafil-gen-rico-com-desconto-na-internet-brasil http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/montelukast-5-mg-comprar-al-mejor-precio-ecuador http://www.libertyxchange.com/blogs/post/90885 http://korsika.ning.com/profiles/blogs/achat-securise-pms-gemfibrozil-gemfibrozil-avec-visa-pms http://sallieanncooks.ning.com/profiles/blogs/como-fa-o-para-comprar-cialis-20-mg-r-pido http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/ondasan-comprar-sin-receta-en-l-nea-rep-blica-de-costa-rica http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/donepezila-comprar-en-farmacia-en-linea-ahora-mismo-estados http://www.sobgamers.com/gamer/blogs/post/138054 http://www.prds66.fr/profiles/blogs/zinacef-cefuroxime-comprar-sin-receta-fiable-puerto-rico-comprar http://quainv.com/blogs/post/52446#sthash.omlYu1k8.SxW0P5XC.dpbs http://neolatino.ning.com/profiles/blogs/comprar-patrex-sildenafil-citrate-150-mg-gen-rico-entrega-em-48h http://cdloga78.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-reminyl-galantamine-4-mg-sin-rece-1 http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-procetofen-160-mg-env-o
Deseq42     2019-02-05 http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/discount-simvastatin-10mg-buy-online-how-to-buy-zocor-no-need http://conniesdance.ning.com/profiles/blogs/low-price-permite-30mg-order-online-buy-permite-online-in-france http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/ciavor-tadalafil-donde-comprar-de-forma-segura-espa-a http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/daclatasvir-60mg-buy-buy-daclatasvir-internet-online http://writeskills.ning.com/profiles/blogs/order-gemfibrozil-300mg-safely-buy-gemfibrozil-here-oklahoma-us http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/furosemide-40-mg-comprar-en-una-farmacia-en-linea-confirmaci-n-r http://whazzup-u.com/profiles/blogs/order-methocarbamol-methocarbamol-coupon-discount http://ultimatefandomsite.com/oxwall/blogs/post/6352 http://newmediavault.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-cabaseril-cabergoline-0-25mg-sin-receta-de http://showmeanswer.com/index.php?qa=47029&qa_1=como-comprar-gen%C3%A9rico-efavirenz-600mg-precisa-receita-m%C3%A9dica http://answers.codelair.com/34053/isosorbide-dinitrate-online-isosorbide-dinitrate-online http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/rulide-roxithromycin-o-acheter-ou-acheter-roxithromycin-forum http://soruanaliz.com/index.php/27012/commander-vrai-etoricoxib-acheter-arcoxia-ligne-belgique http://jawbite.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-clomipramina-10mg-sin-receta-de http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/o-acheter-efavirenz-moins-cher-site-serieux-achat-sustiva http://social.leembe.com/blogs/post/41634 http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/o-commander-doxycycline-100mg-vente-doxycycline-libre http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-casodex-50mg-de-forma-segura-el http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/gabapentin-buy-safely-cost-of-gabapentin-uk http://showmeanswer.com/index.php?qa=45526&qa_1=seguro-comprar-gen%C3%A9rico-sinemet-envio-brasil-sinemet-melhor http://writeskills.ning.com/profiles/blogs/buy-ofloxacin-where-can-i-buy-ofloxacin-australia http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=24087&qa_1=order-cordarone-100mg-cheap-amiodarone http://mcdonaldauto.ning.com/profiles/blogs/omeprazole-en-ligne-moins-cher-commander-prilosec-en-france-sans http://answers.codelair.com/30153/site-seguro-para-comprar-azatioprina-gen%C3%A9rico-prescri%C3%A7%C3%A3o http://cqa.aaua.edu.ng/index.php?qa=28497&qa_1=buy-sumatab-100mg-can-purchase-sumatriptan-quick-delivery http://recampus.ning.com/profiles/blogs/site-fiable-pour-acheter-permethrine-30-mg-elimite-en-vente http://ggwadvice.com//index.php?qa=56972&qa_1=farmacia-online-donde-comprar-iterax-25mg-receta-confianza
Fojaq76     2019-02-04 http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/meilleur-site-pour-commander-spironolactone-generique-aldactone http://digitalguerillas.ning.com/profiles/blogs/gabapentine-400mg-en-ligne-livraison-discrete-le-neurontin http://www.onfeetnation.com/profiles/blogs/efavirenz-comprar-en-una-farmacia-online-confirmaci-n-r-pida http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-caverta-sildenafil-citrate-100mg-sin-receta-con http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-lopressor-hct-de-forma-segura-el http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-mareen-sin-receta-entrega-r-pida-rep-blica-de http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/adonix-buy-where-can-i-purchase-sildenafil-citrate-in-trusted http://bricolocal.com/profiles/blogs/doxycycline-buy-can-i-purchase-vibramycin-in-trusted-medstore http://www.onfeetnation.com/profiles/blogs/como-fa-o-para-comprar-vasotec-enalapril-gen-rico-de-confianza http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=30227&qa_1=farmacia-desloratadina-confianza http://writeskills.ning.com/profiles/blogs/zestril-comprar-sin-receta-fiable-dominicana-comprar-lisinopril http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/vilas-tadalafil-10-mg-generique-en-ligne-baisse-prix-site-fiable http://www.facecool.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-vidalista-con-visa-espa-a http://wu-world.com/profiles/blogs/desmopressina-0-01-mg-como-posso-comprar-envio-urgente-na http://bricolocal.com/profiles/blogs/roxitromicina-150-mg-donde-comprar-sin-receta-de-confianza-reino http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/lans-lansoprazole-30-mg-bon-prix-sur-le-net-lans-france-over-the http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-dilantin-r-pido-estados-unidos-comprar http://recampus.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-rivastigmina-sin-receta-fiable-estados http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-velaspir-albuterol-de-calidad http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/nimodipino-onde-comprar-entrega-48h-brasil http://kasabovart.ning.com/profiles/blogs/order-dapoxetine-no-prescription-how-to-buy-priligy-without http://korsika.ning.com/profiles/blogs/sildenafil-accord-comprar-en-una-farmacia-en-linea-ahora-mismo http://www.prds66.fr/profiles/blogs/trandate-50mg-generique-sur-internet-commander-2019-prix http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-gen-rico-tigerfil-melhor-pre-o-pela http://ggwadvice.com//index.php?qa=54688&qa_1=acheter-acide-mefenamique-ponstel-ligne-au-rabais-acheter http://writeskills.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-azelastina-astelin-5-mg-gen-rico-sem http://vocal-buzz.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-cartia-xt-120-mg-sin-receta-r-pido http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/acheter-thyroxine-site-serieux-synthroid-prix-pharmacie-maroc http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/levonorgestrel-0-75-mg-donde-puedo-comprar-sin-receta-online
Upasi63     2019-02-03 http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-asacol-sin-receta-ahora http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-ziprasidona-40-mg-sin-receta-online-chile http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/cheap-clofazimine-50-mg-order-online-where-to-buy-clofazimine http://higgs-tours.ning.com/profiles/blogs/como-posso-comprar-gen-rico-atarax-10-mg-sem-receita-medica http://neolatino.ning.com/profiles/blogs/lisinopril-hydrochlorothiazide-5-12-5mg-donde-comprar-sin-receta http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/site-achat-glucotrol-xl-glipizide-forum-sur-achat-glucotrol-xl http://lorealprofessionnelbest.ning.com/profiles/blogs/redap-adapalene-bon-prix-internet-redap-bon-prix http://vaal-online.co.za/blogs/post/31318 http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/fluticasone-nasal-0-05-mg-comprar-con-garantia-estados-unidos http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/doxin-doxepin-en-ligne-pas-cher-achat-livraison-gratuit-doxin-75 http://dmoney.ru/52572/lisinopril-5-mg-comprar-sin-receta-fiable http://dctechnology.ning.com/profiles/blogs/nitrofurazone-comprar-en-farmacia-en-linea-con-seguridad http://sallieanncooks.ning.com/profiles/blogs/low-price-flavoxate-hcl-200-mg-buy-online-flavoxate-hcl-buying-it http://stoopball.ning.com/profiles/blogs/buy-enalapril-2-5-mg-low-price-reputable-enalapril-online http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/urispadol-flavoxate-comprar-de-forma-segura-dominicana-venta-de http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/se-puede-comprar-generico-cilostazol-con-seguridad-cilostazol http://cqa.aaua.edu.ng/index.php?qa=25217&qa_1=urginol-safely-where-can-purchase-tolterodine-prescription http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/como-fa-o-pra-comprar-xalatan-latanoprost-2-5mg-gen-rico-envio http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-furosemida-en-farmacia-online-espa-a-comprar
Birok03     2019-02-03 http://www.myslimfix.com/profiles/blogs/pioglitazone-order-safely-how-to-buy-actos-no-need-prescription http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/comprar-gen-rico-de-eritromicina-na-internet-brasil http://flutes.ning.com/profiles/blogs/comprar-anastrozol-1-mg-de-forma-segura-portugal http://flutes.ning.com/profiles/blogs/efil-40mg-buy-without-rx-can-i-order-tadalafil-in-verified http://cdloga78.ning.com/profiles/blogs/vigoran-sildenafil-citrate-200mg-como-comprar-gen-rico-de-forma http://www.facecool.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-cipro-gen-rico-n-o-precisa-receita-m http://dctechnology.ning.com/profiles/blogs/ramelteon-8-mg-como-puedo-comprar-y-pagar-con-mastercard-andorra http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-vigoril-r-pido-paraguay-comprar http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/epivir-100-mg-onde-comprar-gen-rico-online-no-brasil http://whazzup-u.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-voveran-50mg-sin-receta-de-calidad http://wu-world.com/profiles/blogs/rivamer-6mg-como-comprar-de-confianza-rep-blica-de-chile-comprar http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=30598&qa_1=acyclovir-acyclovir-ordonnance-ordonnance http://manchestercomixcollective.ning.com/profiles/blogs/bupropiona-bupron-sr-comprar-sem-receita-on-line-brasil http://wu-world.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-loratadina-10-mg-sin-receta http://bioimagingcore.be/q2a/55959/farmacia-comprar-generico-dafilar-confianza-comprar-tadalafil http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/rozy-d-comprar-env-o-libre-guatemala-precio-de-rozy-d-en http://ultimatefandomsite.com/oxwall/blogs/post/8323 http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/nexium-esomeprazole-20mg-donde-puedo-comprar-sin-receta-r-pido-el http://neolatino.ning.com/profiles/blogs/site-pour-acheter-pioglitazone-30mg-forum-achat-actos-sur-le-net http://manchestercomixcollective.ning.com/profiles/blogs/toprol-xl-puedo-comprar-sin-receta-online-usa
Nefeg35     2019-02-03 http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/tagil-60mg-order-online-order-tagil-10-mg-uses http://www.q-voice.tv/old/redirect/test/qa/index.php?qa=71157&qa_1=dimenhydrinate-online-where-dramamine-verified-medstore http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/proventil-albuterol-como-posso-comprar-gen-rico-na-internet http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-tetraciclina-sin-receta http://www.facecool.com/profiles/blogs/comprar-alexia-fexofenadine-180-mg-gen-rico-com-garantia-alexia http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/acheter-erythromycine-erythromycin-pas-cher-sans-ordonnance http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/o-acheter-du-en-ligne-sinemet-cr-carbidopa-levodopa-250mg-achat http://recampus.ning.com/profiles/blogs/site-fiable-pour-achat-bupropion-150mg-generique-du-wellbutrin-sr http://www.facecool.com/profiles/blogs/o-acheter-du-valtrex-valacyclovir-1000-mg-valacyclovir-1000 http://brooklynne.net/profiles/blogs/onde-posso-comprar-suprax-gen-rico-entrega-r-pida-online-portugal http://laguiadelasvegas.com/afiliados/blogs/post/90628 http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/isosorbide-dinitrate-10mg-buy-online-www-generic-isosorbide http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/order-androz-cheap-where-to-buy-sildenafil-citrate-in-verified http://flutes.ning.com/profiles/blogs/dexametasona-0-5-mg-comprar-gen-rico-no-brasil http://europe-ecologie-aube.ning.com/profiles/blogs/order-calvasc-5-mg-low-price-calvasc-online-united-kingdom http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/buy-linezolid-without-prescription-where-can-i-order-zyvox-in http://www.facecool.com/profiles/blogs/low-price-dipyridamole-100-mg-buy-online-dipyridamole-cost http://www.sobgamers.com/gamer/blogs/post/113602
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ