Advert
Advert

HÖH Partisi Bulgarlaştırma Süreci Şehitlerini Andı

Her yıl olduğu gibi bugün yüzlerce Bulgaristan Türk’ü 34 yıl önce Bulgarlaştırma sürecini protesto esnasında kurşuna dizilen 17 aylık Türkan bebeğin ve tüm şehitlerin anısına Kirkovo’nun (Kızılağaç) Mogilyane (Yoğurtçular) köyünde düzenlenen anma töreninde bir araya geldi. Kırcaali bölgesi ve ülkenin çeşitli yerlerinden gelen Türklerden başka Türkiye’den de gelen çok sayıda soydaş anma törenine katıldı. 26-27 Aralık 1984 tarihleri arasında Kirkovo Belediyesi’nde Kayaloba, Yoğurtçular ve civar köylerden yaklaşık 10 bin Türk kadın, erkek ve çocuk, soykırıma hayır demek için Mogilyane köyüne

HÖH Partisi Bulgarlaştırma Süreci Şehitlerini Andı
HÖH Partisi Bulgarlaştırma Süreci Şehitlerini Andı Admin
Bu içerik 1035 kez okundu.

Her yıl olduğu gibi bugün yüzlerce Bulgaristan Türk’ü 34 yıl önce Bulgarlaştırma sürecini protesto esnasında kurşuna dizilen 17 aylık Türkan bebeğin ve tüm şehitlerin anısına Kirkovo’nun (Kızılağaç) Mogilyane (Yoğurtçular) köyünde düzenlenen anma töreninde bir araya geldi. Kırcaali bölgesi ve ülkenin çeşitli yerlerinden gelen Türklerden başka Türkiye’den de gelen çok sayıda soydaş anma törenine katıldı. 26-27 Aralık 1984 tarihleri arasında Kirkovo Belediyesi’nde Kayaloba, Yoğurtçular ve civar köylerden yaklaşık 10 bin Türk kadın, erkek ve çocuk, soykırıma hayır demek için Mogilyane köyüne toplanır. Milisler, kalabalığı dağıtmak için müdahale edince halkın tepkisiyle karşılaşır. Bu sırada milislerin ateş açması sonucu üç kişi hayatını kaybeder. Hayatını kaybedenler arasında Kitna (Nakıplar) köyünden 43 yaşındaki Musa Yakup ve Kayaloba köyünden 45 yaşındaki Ayşe Hasan ile Türkan bebek de vardır. Köylülerin evlerine döndüğü sırada yollarda bir katliam daha yaşanır ve sayısı bilinmeyen birçok Türk de buralarda vurulur. Zorluk çıkaran ve karşı gelenler ise Belene kampına sürgün edilir.

Anma töreninde resmi konuklar arasında Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı’nın yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları, HÖH AP Milletvekilleri, çok sayıda HÖH Bulgaristan Meclisi Milletvekili, Türkiye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri ve Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, CHP Milletvekilleri Prof. Yüksel Özkan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milletvekilleri Ersan Saner ve Armağan Candan, Kırcaali ilinden Belediye ve Meclis başkanları, Türkiye’den Çerkezköy ve Çorlu Belediye Başkanları ve başka belediyelerin temsilcileri, Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri hazır bulundular. Ayrıca Kirkovo bölgesinden siyasi mahkûmlar ve gaziler, Türkiye’ye sınır dışı edilen ve göç eden yüzlerce vatandaş da anma törenine katıldı.

Törenin başında Türkçe öğretmeni Zekiye Hasan’ın yönetmenliğindeki öğrenciler, Türkan ve tüm şehitler anısına hazırlanan özel bir şiir programı sundular. 

Törenin açılış konuşmasını yapan ev sahibi konumundaki Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, 34 yıl önce yaşanan acı olaylara değinerek, şehitlerin bu anıt önünde her yıl anıldığını belirtti. 26 Aralıkta yaşanan olaylar Bulgaristan Türkleri için zorlu bir süreç olduğunu belirten Süleyman, benlikleri uğuruna şehit düştüğünü, yüzlerce kişin de vatanını terk etme zorunda kaldıklarını söyledi. 
HÖH partisinin, daima seçmenlerinin çıkarlarını, hak ve özgürlüklerini savunduğunu kaydeden Belediye Başkanı, bundan sonra da aynı yolda devam edileceğinin altını çizdi. 

HÖH partisinin kurucularından eski Bulgaristan Büyük Millet Meclisi HÖH Milletvekili Hüseyin Karamolla, Bulgaristan Türkleri ve Müslümanlarının birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmedikleri için soykırıma maruz kaldıklarını ileri sürdü. Bundan 34 yıl önce yaşananlar hakkında bilgi verdi. 

CHP Bursa Milletvekili Prof. Yüksel Özkan ve CHP Genel Sekreteri ve Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır birer konuşma yaptılar bu olayların bir daha yaşanmaması için birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini belirttiler.

HÖH Onursal Başkanı Dr. Ahmet Doğan’ın selamlarını ileten Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Aralık 1984'te Doğu Rodoplar’da yaşanan kanlı çatışmalara gelinceye kadar daha 1964 yılında başlayan Bulgarlaştırma sürecinin geçtiği aşamalardan, geçen asrın 70’li yıllarda Doğu Rodoplar’da yaşanan şiddetten söz etti. Karadayı,”O zaman artık birleştik, o zamanki totaliter rejim bizi acıda, kederde, ıstırapta birleştirdi. O zaman Doğu Bulgaristan’da Ahmet Doğan’ın başkanlığında gizli bir örgüt kuruldu. Onlar cezaevlerindeydi, fakat oradan demokrasiyi vatanımıza getiren totaliter iktidarın sona ermesine neden olan 1989'da yapılan barışçıl protestoları organize etmeyi başardılar. Ama onlar daha fazlasını da yaptılar - bu protestolar bizi birleştirdi ve bu birliğin adı HÖH” diye vurguladı.

Karadayı, Meclis kürsüsünden böyle olayların yaşanmadığını ve şehitlerin kendilerini yaraladığını söyleyen Krasimir Velçev’e yönelik sert eleştirilerde bulundu. Karadayı, “Gelecek nesillere de bunu okutacaklar. Üstelik bu kişi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı! Ve bu meydanlarda bizler bunları konuşmalıyız ki bu tür olaylar bir daha hiç yaşanmasın” dedi. 

HÖH Genel Başkanı, siyasi bir mesaj verdi. Karadayı, şunları kaydetti: “Gelecek yıl birkaç seçim olacak, şimdiden yerel seçim kampanyasını tasarlamayalım, daha çok zaman var. Yerel seçimlerden önce Avrupa Parlamentosu seçimleri var-bunlar bizim için, HÖH, Bulgaristan, Avrupa Birliği (AB) vatandaşları için çok önemli seçimler. Tüm analistler AB'de hoşgörü krizi olduğunu bildirdi. Bizler her gün iktidarda milliyetçilerin yer aldığı bir Bulgaristan'da yaşasak da Avrupa Konseyi onları faşist partiler olarak tanımlamaktadır, onlar ise ahenk olsun diye kendini “vatanseverler” olarak adlandırmışlardır. Hayır! Vatanseverler bizleriz, onlar milliyetçi, Avrupa ise onları faşistler olarak tanımlıyor. Bu yüzden bizler Bulgaristan’da da bir hoşgörü krizi ve yabancı düşmanlığı, nefret, bölünme ve muhalefet girişimleri olduğunu biliyoruz. Sorumlu bir görevimiz var- Avrupa Parlamentosu seçimleri için gerekeni yapmalıyız. Bu durumda her birimizin kişisel seçim yapması gerekir, vatanımız Bulgaristan’ın, AB’nin kendi seçimini yapması gerekir. Seçimlere aktif olarak katılalım, bize düşen onurlu yerimizi alalım. 2019’un barış dolu, sağlıklı ve başarılı olmasını dilerim!”


Törende hazır bulunan AP Milletvekili İlhan Küçük de bir kısa konuşma yaptı. 

Tüm konuşmacılar asimilasyon şehitleri ve gazileri rahmetle ve saygıyla anarak, şükran ve minnetlerini sundular. Hepsi birlik ve beraberlik çağrılarında bulunarak, tüm Bulgaristan halkının yeni 2019 yılını kutladılar. 

Anma töreni Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed şehitlerin ruhu için dua etmesinden sonra, Türkan Çeşme anıtına çelenk ve çiçek koyulmasıyla sona erdi.

 

Kaynak:KircaaliHaber.Com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Eyaxi41     2019-03-20 http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/detrol-4mg-comprar-gen-rico-de-confianza-pela-net https://madbuddy.club/blogs/post/30910 http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-escitalopram-5mg-sin-receta-de http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/sustiva-efavirenz-200mg-comprar-en-farmacia-online-reino-de-espa http://sallieanncooks.ning.com/profiles/blogs/cefpodoxima-comprar-en-farmacia-online-r-pido http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/prochlorperazine-5mg-o-en-acheter-acheter-prochlorperazine-en http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/cabergolina-donde-puedo-comprar-con-garantia-espa-a-comprar http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-tacrolimus-env-o-r-pido-honduras-comprar http://www.prds66.fr/profiles/blogs/dulcolax-5mg-order-online-ordering-dulcolax-overseas http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/ezetimibe-10mg-order-safely-ezetimibe-to-buy-europe http://lorealprofessionnelbest.ning.com/profiles/blogs/discount-furadantin-50mg-buy-online-furadantin-tablets-buy http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-galantamina-8-mg-sin-receta-con-seguridad-usa http://flutes.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-clomid-50-mg-sin-receta-entrega-r-pida-el http://stoopball.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-placidum-sildenafil http://www.sobgamers.com/gamer/blogs/post/144073 http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-losartan-25mg-de-calidad-bolivia http://showmeanswer.com/index.php?qa=41048&qa_1=seguro-comprar-feloday-gen%C3%A9rico-garantia-internet-brasil http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-claritin-loratadine-fiable-usa
Oqege42     2019-03-19 http://mcdonaldauto.ning.com/profiles/blogs/floxin-ofloxacin-como-posso-comprar-gen-rico-n-o-precisa-receita http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-ditropan-xl-10mg-env-o-gratis-m http://newmediavault.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-venlafaxina-37-5-mg-sin-receta http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/para-comprar-bimatoprost-sin-receta-mas-barato-bimatoprost-3-mg http://destinosexotico.com/blogs/post/60465 http://answers.codelair.com/34557/comprar-mefenamico-ponstel-gen%C3%A9rico-brasil-comprar-ponstel http://lorealprofessionnelbest.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-calcitriol-0-25mg-de http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/generique-zestril-lisinopril-2-5mg-achat-moins-cher-zestril http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/achat-de-celebrex-celecoxib-100-mg-en-ligne-bon-prix-celebrex-en http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/onde-comprar-phexin-urgente-comprar-phexin-montevideo http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/order-clomiphene-without-prescription-buying-clomiphene http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/purchase-benecid-500mg-online-how-to-purchase-probenecid-in http://jaktlumaczyc.pl/74967/cefixime-100-price-where-can-order-suprax-trusted-medstore http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-viagra-sildenafil-citrate-130-mg http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-nolvadex-20mg-gen-rico-frete-gr-tis http://www.q-voice.tv/old/redirect/test/qa/index.php?qa=73537&qa_1=sitios-confianza-comprar-generico-mometasona-mejor-precio http://brooklynne.net/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-losartan http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-tamoxifeno-urgente-tamoxifeno http://www.q-voice.tv/old/redirect/test/qa/index.php?qa=73510&qa_1=como-fa%C3%A7o-comprar-lisinopril-10mg-gen%C3%A9rico-confianza-brasil
Rarov52     2019-03-04 http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/tadafast-buy-online-where-to-order-tadalafil-fast-shipping http://wu-world.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-doxazosin-mesylate-2-mg-com-garantia-via http://bobford.ning.com/profiles/blogs/purchase-discount-tenormin-100mg-online-where-can-i-buy-tenormin http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/como-comprar-generico-dulcolax-5-mg-sin-receta-urgente http://summerschooldns.ning.com/profiles/blogs/como-fa-o-pra-comprar-piridostigmina-60-mg-sem-receita-medica-on http://www.facecool.com/profiles/blogs/paroxetina-puedo-comprar-entrega-r-pida-bolivia-comprar-paxil-en http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-cleocin-clindamycin-de-confianza http://jawbite.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-gen-rico-dimenidrinato-50mg-pela http://www.onfeetnation.com/profiles/blogs/sumycin-en-ligne-pas-cher-achat-securise-sumycin-livraison-point http://www.prds66.fr/profiles/blogs/donde-para-ordenar-prandin-repaglinide-sin-receta-de-calidad http://foodtube.net/profiles/blogs/o-acheter-du-en-ligne-glucotrol-glipizide-bon-prix-paiement http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-venlor-venlafaxine-ahora-m http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-fenofibrato-160mg-de-confianza http://www.cavers.club/blogs/post/13470 http://movsam.ning.com/profiles/blogs/carbamazepine-400mg-comprar-en-farmacia-online-sin-gastos-de http://soruanaliz.com/index.php/22622/wellbutrin-bupropion-comprar-confianza-bupropion-internet http://recampus.ning.com/profiles/blogs/casodex-50mg-comprar-y-pagar-con-mastercard http://dmoney.ru/48967/aripiprazole-comprar-rep%C3%BAblica-salvador-abilify-medicamento http://www.libertyxchange.com/blogs/post/113342 http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/levitra-with-dapoxetine-20-60mg-buy-online-how-to-order http://cqa.aaua.edu.ng/index.php?qa=29457&qa_1=commander-zidovudine-generique-equivalent-zidovudine-ordonnance http://www.blog.ahsfoundation.co.uk/blogs/post/62928#sthash.j1ZwPjyD.Gp45QjJA.dpbs http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/buy-sparfloxacin-200mg-on-sale-where-can-i-order-zagam-safely http://property.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-viagra-sildenafil-citrate-150-mg-fiable http://bobford.ning.com/profiles/blogs/propranolol-comprar-en-farmacia-online-con-env-o-gratis-chile http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/gabapentina-comprar-urgente-paraguay-precio-de-gabapentina-en
Eqada30     2019-03-01 http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-furosemida-40-mg-de-forma-segura-lasix http://digitalguerillas.ning.com/profiles/blogs/toprol-xl-25mg-order-online-buy-toprol-xl-over-the-counter http://wu-world.com/profiles/blogs/meilleur-site-pour-achat-metoprololo-100mg-paiement-mastercard http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-ledipasvir-y-sofosbuvir http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/buy-eldepryl-online-how-can-i-buy-selegiline-in-approved-medstore http://www.facecool.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-nitrofurantoina-100-mg-sin-receta http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/78154 http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/napifit-150mg-donde-puedo-comprar-en-internet-argentina http://lorealprofessionnelbest.ning.com/profiles/blogs/comprar-chloramiphene-clomiphene-gen-rico-com-garantia-internet http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/perindopril-buy-online-perindopril-order-safely-online-without-rx http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-salmeterol-0-025-mg-pela-internet-brasil http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/trazodone-en-ligne-achat-avec-mastercard-trazodone-prix-avec http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-acyclovir-cream-5mg-sin-receta-de-confianza http://www.facecool.com/profiles/blogs/asoflon-tamsulosin-0-4-mg-donde-comprar-sin-receta-de-confianza http://www.facecool.com/profiles/blogs/buy-discount-glucophage-500-mg-how-to-buy-metformin-free-delivery http://mcdonaldauto.ning.com/profiles/blogs/tioridazina-mellaril-50-mg-comprar-entrega-em-48h-pela-net-rep
Amola94     2019-02-21 https://madbuddy.club/blogs/post/35197 http://dctechnology.ning.com/profiles/blogs/achat-rapide-benicar-olmesartan-20-mg-bon-marche-2018-meilleur http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/esomeprazole-20mg-comprar-sin-receta-mas-barato-us-venden http://sallieanncooks.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-acido-mefenamico-ponstel-500-mg-gen-rico http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/tadityl-donde-puedo-comprar-sin-receta-de-calidad-honduras http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/comprar-clarithromycin-biaxin-gen-rico-online-rep-blica http://dmoney.ru/41465/site-seguro-para-comprar-gen%C3%A9rico-anlodipino-pre%C3%A7o-brasil http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/dafilar-40mg-buy-online-can-i-purchase-tadalafil-safely http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/glipizida-comprar-en-farmacia-en-linea-confirmaci-n-r-pida http://bricolocal.com/profiles/blogs/comprar-nolvadex-10mg-forma-segura-pela-internet-brasil http://www.cavers.club/blogs/post/12909 http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/como-fa-o-para-comprar-filagra-130-mg-gen-rico-de-forma-segura http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-hydroxycarbamid-500-mg-con http://www.myslimfix.com/profiles/blogs/como-fa-o-pra-comprar-amfidor-gen-rico-internet-brasil http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/amantadine-100mg-buy-no-prescription-where-to-buy-symmetrel-in http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-symmetrel-gen-rico-barato-pela-internet http://foodtube.net/profiles/blogs/commander-vrai-chloroquine-250mg-le-chloroquine-prix-en-pharmacie http://mcdonaldauto.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-ramelteon-entrega-r-pida-nicaragua-comprar http://dmoney.ru/42539/price-clozapine-100mg-online-generic-clozapine-coupons-2019 http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=29374&qa_1=isosorbide-ordonnance-isosorbide http://smssaff.sagada.org/profiles/blogs/sumycin-tetracycline-500mg-puedo-comprar-urgente http://www.cavers.club/blogs/post/15164
Iwubo70     2019-02-21 http://korsika.ning.com/profiles/blogs/buy-ismo-ismo-purchase-australia-cheap http://showmeanswer.com/index.php?qa=40696&qa_1=realizar-farmacia-uruguay-comprar-azathioprine-generica http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/buy-andrax-cheap-buy-andrax-with-no-script-online-cheap http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/paracetamol-comprar-sem-receita-pela-internet-brasil-pre-o-do http://foodtube.net/profiles/blogs/ethionamide-o-acheter-trecator-sc-commande-ligne http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-longis-60mg-sin-receta-en-farmacia-online-el http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/amoxicillin-en-ligne-bon-prix-acheter-rapide-prix-amoxicillin http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-acido-ursodesoxicolico-actigall-gen-rico http://flutes.ning.com/profiles/blogs/comprar-videnfil-gen-rico-de-forma-segura-on-line-no-brasil http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/ramipril-onde-comprar-gen-rico-pela-internet-brasil http://europe-ecologie-aube.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-doxepina-sin-receta-de-confianza-estados http://www.facecool.com/profiles/blogs/diclofenaco-50mg-comprar-sin-receta-con-garantia-costa-rica http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/duricef-cefadroxil-comprar-on-line http://vocal-buzz.ning.com/profiles/blogs/achat-alendronate-35mg-generique-sur-le-net-baisse-prix-securise http://www.libertyxchange.com/blogs/post/112198 http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/flibanserina-comprar-en-una-farmacia-en-linea-sin-gastos-de-envio http://barbershoppers.org/blogs/post/48316 http://www.libertyxchange.com/blogs/post/90427 http://cdloga78.ning.com/profiles/blogs/nateglinida-120mg-comprar-en-farmacia-en-linea-con-seguridad http://bioimagingcore.be/q2a/61410/cheap-dutasteride-order-online-purchase-avodart-required http://dctechnology.ning.com/profiles/blogs/diltiazem-comprar-en-farmacia-en-linea-aprobada-andorra http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-o-gen-rico-do-valif-vardenafil-r-pido http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/anaprox-500-mg-en-ligne-baisse-prix-commander-ou-acheter-naproxen http://kasabovart.ning.com/profiles/blogs/order-chloromycetin-500mg-online-how-to-purchase-chloramphenicol http://mcdonaldauto.ning.com/profiles/blogs/rivastigmine-4-5-mg-comprar-sin-receta-buen-precio-comprar-exelon https://bemysoul.com/blogs/post/16865 http://smssaff.sagada.org/profiles/blogs/cloranfenicol-250mg-comprar-en-una-farmacia-en-linea-fiable http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-espironolactona-25-mg http://wu-world.com/profiles/blogs/cefaclor-250mg-order-how-to-order-ceclor-fast-shipping http://property.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-loxitane-loxapine-al-mejor-precio
Buken95     2019-02-14 http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/pawar-10mg-comprar-gen-rico-envio-48-horas-internet http://www.facecool.com/profiles/blogs/uroflam-phenazopyridine-puedo-comprar-sin-receta-online-m-xico http://www.prds66.fr/profiles/blogs/onde-comprar-generico-mitalis-r-pido-ecuador-comprar-tadalafil http://www.facecool.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-tiotropium-bromide-0-018 http://kasabovart.ning.com/profiles/blogs/cheap-tadafast-20mg-buy-online-tadafast-how-to-buy-online http://korsika.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-clopidogrel-75mg-mas-barato-chile http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/nexium-comprar-de-confianza-uruguay-comprar-nexium-online-in http://www.prds66.fr/profiles/blogs/meclizina-puedo-comprar-fiable-espa-a http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/o-acheter-azulfidina-sulfasalazine-en-ligne-pas-cher-site-fiable http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-arpamyl-de-confianza https://bemysoul.com/blogs/post/14867 http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/uniphyl-cr-theophylline-400mg-vrai-acheter-avec-mastercard-vente http://medioteca.com.ar/blogs/post/42816 http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/calan-sr-comprar-pago-mastercard http://wu-world.com/profiles/blogs/vigorplus-120mg-como-puedo-comprar-sin-receta-en-internet-chile http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/comprar-zudena-udenafil-100-mg-de-confianza-internet-udenafil
Hagag23     2019-02-13 http://dctechnology.ning.com/profiles/blogs/atomoxetina-comprar-en-una-farmacia-online-recomendada-costa-rica http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/comprar-mitil-prochlorperazine-n-o-precisa-receita-m-dica-no http://bobford.ning.com/profiles/blogs/tadarich-tadalafil-en-ligne-au-rabais-commander-tadalafil http://conniesdance.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-tadora-n-o-precisa-receita-m-dica-on http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/cheap-epivir-hbv-100-mg-buy-online-where-can-i-purchase http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/ticlopidine-250-mg-en-ligne-moins-cher-rapide-ticlopidine-en http://www.myslimfix.com/profiles/blogs/o-acheter-roblesil-sildenafil-citrate-130-mg-site-pour-commander http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-finast-sin-receta-entrega http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-efavirenz-mas-barato-principat-d-andorra http://summerschooldns.ning.com/profiles/blogs/cianeo-40mg-o-en-commander-tadalafil-en-vente-libre-en-pharmacie http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-silagra-100mg-en-l-nea-comprar-sildenafil http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/t-fil-10mg-generique-en-ligne-commander-mastercard-tadalafil-40 http://manchestercomixcollective.ning.com/profiles/blogs/cefixime-100mg-buy-online-cefixime-to-buy-by-mastercard http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-ramalteon-sin-receta-con-garantia-argentina http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/comprar-losartan-online http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/domperidona-10mg-comprar-sin-receta-entrega-r-pida-bolivia http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/low-price-glucotrol-xl-10-mg-buy-online-buy-glucotrol-xl-es https://madbuddy.club/blogs/post/28204 http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/labetalol-50-mg-comprar-de-confianza-usa
Volew67     2019-02-11 http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/discount-fenofib-200-mg-buy-online-generic-fenofib-canada-cheap http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-trecator-sc-sin-receta-env-o-libre-espa-a http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/je-veux-acheter-du-delipost-pas-cher-atorvastatin-en-ligne-avec http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-man-axcio-10mg-barato-paraguay-comprar-tadalafil http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/dutasterida-0-5mg-comprar-en-una-farmacia-online-con-entrega-r http://newsmediaimages.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-linezolid-gen-rico-de-confianza-brasil http://smssaff.sagada.org/profiles/blogs/norfloxacina-comprar-en-farmacia-en-linea-r-pido-espa-a http://smssaff.sagada.org/profiles/blogs/gelpin-buy-gelpin-cheap-buy-uk http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-sporanox-itraconazole-100mg-menor-pre-o http://viatorfroshreligion.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-perindopril-aceon-4mg-gen-rico-frete-gr http://www.prds66.fr/profiles/blogs/como-comprar-generico-oxybutynin-mas-barato-usa-comprar http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-loperamida-sin-receta-1 http://bioimagingcore.be/q2a/62290/zyloprim-300mg-online-order-allopurinol-verified-pharmacy http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/comprar-roxitromicina-rulide-150mg-sem-prescri-o-pela-internet http://vocal-buzz.ning.com/profiles/blogs/discount-propranolol-80mg-buy-online-how-to-buy-propranolol https://www.olliesmusic.com/blog/22472/sulfamethoxazole-800mg-livraison-gratuitГ©-baisse-prix-acheter-bactrim-en-ph/ http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/carvestad-carvedilol-como-puedo-comprar-por-internet-usa http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/loratadina-10mg-comprar-en-farmacia-en-linea-con-un-descuento http://higgs-tours.ning.com/profiles/blogs/order-tadagra-safely-where-to-purchase-tadalafil-cheap http://vocal-buzz.ning.com/profiles/blogs/deprilan-selegiline-5-mg-donde-comprar-sin-receta-de-confianza http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/irovel-como-comprar-internet-no-brasil-irovel-generico-menor-pre http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/cymbalta-40mg-buy-cheap-how-to-order-duloxetine-no-rx
Voduj61     2019-02-10 http://bricolocal.com/profiles/blogs/onde-posso-comprar-colospa-135mg-gen-rico-n-o-precisa-receita-m http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/primidone-250mg-order-no-rx-order-primidone-250-mg-in-usa-no http://conniesdance.ning.com/profiles/blogs/finasteride-sans-ordonnance-commander-quel-est-le-prix-du-proscar http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/espironolactona-comprar-en-farmacia-online-ahora-honduras http://movsam.ning.com/profiles/blogs/pycalis-tadalafil-comprar-gen-rico-online-brasil http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/trouver-du-furosemide-acheter-furosemide-40-pour-femme-en-france http://source1law.com/s1l/blogs/242/8087/onde-comprar-metoclopramida-generico-entrega-48-horas-brasil http://www.themindbook.org/nmp/blogs/post/1455 http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/cialis-buy-no-prescription-how-much-is-10-mg-cialis-in-canada http://europe-ecologie-aube.ning.com/profiles/blogs/melogen-15mg-como-comprar-sin-receta-fiable http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/celecoxibe-celebrex-200-mg-como-comprar-com-desconto-on-line http://flutes.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-dali-10mg-sin-receta http://ggwadvice.com//index.php?qa=62171&qa_1=order-terazosin-prescription-where-purchase-hytrin-delivery http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/como-fa-o-para-comprar-nateglinida-starlix-gen-rico-pre-o-brasil http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-indometacina-75mg-sin http://jaktlumaczyc.pl/72739/onde-comprar-generico-cilostazol-pletal-urgente-online http://www.prds66.fr/profiles/blogs/amore-36-tadalafil-en-ligne-bon-prix-livraison-discrete-amore-36 http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/comprar-prograf-sin-receta-al-mejor-precio http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-cipro-ciprofloxacin-r-pido http://bobford.ning.com/profiles/blogs/amlodipina-comprar-en-una-farmacia-en-linea-con-env-o-gratis http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/avanafilo-puedo-comprar-en-internet-rep-blica-de-el-salvador-onde http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-claritin-sin-receta-fiable-argentina
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ