Advert
Advert

IŞİD'in üst düzey yöneticisi yakalandı

İstanbul'daki terör örgütü operasyonunda IŞİD'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Abdulla Abdullayev de gözaltına alındı.

IŞİD'in üst düzey yöneticisi yakalandı
IŞİD'in üst düzey yöneticisi yakalandı Admin
Bu içerik 895 kez okundu.

İstanbul'da dün terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 37'si yabancı uyruklu 104 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Terör örgütü IŞİD'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Abdulla Abdullayev'in de gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, terör örgütleri IŞİD, PKK ve DHKP/C'ye yönelik yaklaşık 5 bin polisin katılımıyla 26 ilçede 140 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 37'si yabancı uyruklu 104 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Aramalarda 11 silah, çok sayıda mermi, örgütsel doküman, dijital malzemeler, kılıç ve çöl iklimine göre hazırlanmış askeri kıyafetler ele geçildi.

IŞİD'İN ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ YAKALANDI

Terör örgütü IŞİD'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Dağıstan uyruklu Rusya vatandaşı Abdulla Abdullayev'inde gözaltına alınan şüpheliler arasında olduğu öğrenildi.

Abdullayev'in, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden terör örgütü IŞİD'e katılmak için Türkiye'ye gelen yabancı uyruklu kişilerin sorumluluğunu yürüttüğü ve bu kişileri İstanbul'da adamlarına karşılattığı, Irak ya da Suriye'ye geçirterek örgütün silahlı birliklerine katılmalarını sağladığı öne sürüldü.

Öte yandan, gözaltına alınan 37 yabancı uyruklu şüphelinin tamamının terör örgütü IŞİD üyesi olduğu ve Irak veya Suriye'ye geçerek örgütün silahlı birliklerine katılmayı hedefledikleri kaydedildi.

IŞİD'e katılmak için Türkiye'ye giriş yapan yabancı kişilerin, Çeçenistan ve Dağıstan uyruklu Rusya vatandaşları başta olmak üzere Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya gibi avrupa ülkelerinin yanı sıra bir çok dünya ülkesinden geldikleri tespit edildi.

http://www.tgrthaber.com.tr/gundem/isid-in-ust-duzey-yoneticisi-yakalandi-81313

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ