Advert
Advert

Türk Futbolcudan Çin Takımlarına Doğu Türkistan Resti!

Milli Futbolcu Alpaslan Öztürk, kendisini isteyen Çin Ligi ekibine "Aldığım paranın %10'u Doğu Türkistan'daki Müslümanlara ve Türklere bağışlansın." deyince kulüp transferden vazgeçti

Türk Futbolcudan Çin Takımlarına Doğu Türkistan Resti!
Türk Futbolcudan Çin Takımlarına Doğu Türkistan Resti! Admin
Bu içerik 1069 kez okundu.

Alpaslan Öztürk, Çin Ligi'nden 2 takımdan yüksek teklifler aldığını ancak iki takımdan da bulunduğu talebin takım yetkililerini şoka sokarak transferden vazgeçirdiğini açıkladı.

 
Alınan bilgiye göre Çin takımlarının yetkilileri Alpaslan'ın menajeri ile temas geçtiler. Menajerden onay alındıktan sonra Alpaslan ile de konuşuldu. Alpaslan'ın, Çin'den aldığı paranın %10'unu Doğu Türkistan'daki Müslümanlara ve Türkler'e bağışlanacağını söylemesi üzerine, aracılar transferi gerçekleştirmekten vazgeçtiklerini belirttiler. Hatta, bunu kulüplerinin başkanlarına söyleyemeyeceklerini çünkü bunun Çin'de büyük tepki alacağını ifade ettiler. Alpaslan da bu durum üzerine, "Siz bilirsiniz" diyerek transferden vazgeçti.
 
Alpaslan, kendisine ait facebook hesabından; "Olsun, varsın. Vazgeçsinler. Biz ekmeğimizi her yerde kazanırız, Doğu Türkistan'da halk yiyecek ekmek bulamıyor. Allah onlara yardım etsin" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: http://www.gazete2023.com/gundem/turk-futbolcudan-cin-takimlarina-dogu-turkistan-resti-h38851.html
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç'te ayrımcılığa uğrayan Müslüman kadına tazminat
İsveç'te ayrımcılığa uğrayan Müslüman kadına tazminat
AKŞENER, BAHÇELİ'NİN ÖNERİSİNE CEVAP VERDİ
AKŞENER, BAHÇELİ'NİN ÖNERİSİNE CEVAP VERDİ