Advert
seks izle
Advert

HÖH’ten beş ayrı heyet Türkiye’yi ziyaret etti

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinden beş ayrı heyet Türkiye Cumhuriyetinde yoğun olarak göçmenlerin yaşadığı beş ayrı bölgede bir dizi görüşmelerde bulundu.

HÖH’ten beş ayrı heyet Türkiye’yi ziyaret etti
HÖH’ten beş ayrı heyet Türkiye’yi ziyaret etti
Bu içerik 898 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinden beş ayrı heyet Türkiye Cumhuriyetinde yoğun olarak göçmenlerin yaşadığı beş ayrı bölgede bir dizi görüşmelerde bulundu. Görüşmeler sırasında heyetler gerek yerel yönetimler temsilcileriyle, gerekse valilere nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi. Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinde etkinlik yürüten göçmen dernekleriyle de bir araya gelen HÖH çalışma takımları çifte pasaport sahip vatandaşların sıkıntılarını da dinledi. Kimi yerlerde HÖH bölge koordinatörlerin düzenlediği kahvaltılarda çalışmalar yürüttü.

Yeşil Bursa

Bursa büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde yaklaşık 750 000 Balkanlardan gelen göçmen bulunmaktadır. Bunlardan ciddi bir kısmı Bulgaristan’dan çeşitli dönemlerde anlaşmalı ya da zorunlu göç sırasında “anavatanı” yeniden vatan edinmiş ve bazıları beşinci altıncı kuşağa kadar uzan göçmenlerden oluşmaktadır.

Hasköy halkvekili Saliha Emin, Lofça halkvekili Ceyhan İbryamov, Varna halkvekili Ercan Ebatin, Eğridere belediye başkanı Resmi Murat ve HÖH Gençlik Kolları başkan yardımcısı Mustafa Ahmedov’dan oluşan Bursa heyeti Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan tarafından karşılandı. Heyet Bursa Valisi Münir Kararağolu’na nezaket ziyaretinde bulunduktan sonra Yıldırım belediye başkanıyla da bir araya geldi.

Ege İzmir

Ege Bölgesi HÖH koordinatörü İsmail Vatansever’in karşıladığı, Gabrovo halkvekili Çetin Kazak, Kırcaali halkvekili Şabanali Ahmet, Vraça halkvekili ve HÖH Gençlik Kolları başkan yardımcısı Ayhan Ethem, Bulgaristan’da HÖH tarafından yönetilen tek il kenti Kırcaali belediye başkanı Yük. İnş. Müh. Hasan Azis ve HÖH Türkiye koordinatörü İsmet Kahraman’dan oluşan heyet Bornova belediye başkanı Olgun Atila ile görüştü.
Ege bölgesinden 1 milyondan fazla Bulgaristan bağlantılı göçmen yaşamaktadır.

Anakent İstanbul

Dünyanın sayılı kentleri arasında yer alan ve Türkiye Cumhuriyetinin anakent konumundaki İstanbul Burgaz halkvekili Hüseyin Hafızov, Plevne halkvekili Mithat Metin, Hazargrat halkvekili Ahmet Ahmedov, Kırcaali halkvekili Mustafa Ahmet, Şumnubohçalar belediye başkanı Nida Ahmedov ve HÖH Gençlik Kolları MYK üyesi Sevgin Hılmi’yi karşıladı. Heyet burada bir dizi görüşmede bulundu, dernek temsilcileriyle bir araya geldi.

Marmara – Yalova, Gebze ve Kocaeli

Önce Yalova Belediye Başkanı Vefa Yalman ve Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ile bir araya gelen heyet daha sonra derneklerle görüşmelere yoğunlaştı. Heyete HÖH Marmara Bölgesi koordinatörü Lütvi Özgür eşlik etti. Kırcaali halkvekili Erdinç Hayrullah, Burgaz halkvekili Durhan Mustafa, Silistre halkvekili Nevin Hasan, Paşmaklı halkvekili ve HÖH Genel Yazmanı Mustafa Karadayı, Ulanlı Belediye Başkanı İsmail Osman ve HÖH Gençlik Kolları MYK üyesi İkmal Comova’dan oluşan çalışma takımı yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştirdi.

Trakya

Hasköy halkvekili Mehmet Ataman, Şumnu milletvekilleri Aydoğan Ali ve Hamit Hamit, Meriçler Belediye Başkanı Mümün İskender ve HÖH Gençlik Kollarından Sezgin Mehmet’ten oluşan heyet HÖH koordinatörü Güner Çetin tarafından karşılandı. Heyet Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu’na nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Güner Çetin’in düzenlediği çalışma kahvaltısında birçok sıkıntı ve sorun dile getirildi.

Ziyaretler konusunda HÖH Genel Merkezinden bir açıklama yapılmazken, derneklerden gelen bilgiler, görüşmelerin olumlu geçtiği yönünde. 

Kaynak: İsmail Köseömer – Sofya

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ