Advert
seks izle
Advert

BAYKAL, BU KOLAYLIĞI NİYE SAĞLADI?

Koalisyon olasılıkları ve MHP'nin kırmızı çizgileriyle ilgili açıklama yapan MHP Lideri Bahçeli, AKP'ye "Önceliğiniz çözüm süreci ise bize gelmeyin..." dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Seçimin kaybedeninin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini belirterek, Erdoğan-Deniz Baykal görüşmesine dikkat çekti.

BAYKAL, BU KOLAYLIĞI NİYE SAĞLADI?
BAYKAL, BU KOLAYLIĞI NİYE SAĞLADI?
Bu içerik 987 kez okundu.

Koalisyon olasılıkları ve MHP'nin kırmızı çizgileriyle ilgili açıklama yapan MHP Lideri Bahçeli, AKP'ye "Önceliğiniz çözüm süreci ise bize gelmeyin..." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Seçimin kaybedeninin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini belirterek, Erdoğan-Deniz Baykal görüşmesine dikkat çekti. 

 

BAHÇELİ, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal arasındaki görüşmeyi de şöyle yorumladı: " Seçim sonuçlarını başta Erdoğan doğru yorumlamalı. Beştepe'den çıkıp Çankaya'da 1071 rakımına gelip anayasal çerçevede kendisine şöyle bir yuva yapması lazım. Deniz Baykal Bey ile niye konuşuyor acaba? Biraz gerilere giderek düşünmekte yarar var. AKP Genel Başkanı'nı, Başbakanlık'a doğru götüren 116 günlük sürecin mimarlarından biri olduğu şüphesi vardır Deniz Baykal'ın.  

 

'ERDOĞAN, engin tecrübelerinden faydalanmak için Baykal'dan önce Dolmabahçe Sarayı'nda 63'leri toplasın. Akil adamları bir araya getirsin. 116 günü izah etmeleri lazım " diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, " Bir şiir okudun, 4.5 ay cezaevinde kaldın. Giderken kahraman oldun, gelirken genel başkan oldun. Sonra Siirt'ten seçilmiş adamı istifa ettirdiniz. Bu iyiliği AKP'de kimse yapmazken Baykal bu kolaylığı niye sağladı? Bunların hepsi tartışılacaksa bir hesaplaşma ve yüzleşme süreci başlatalım " açıklaması yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonuçları, koalisyon olasılıkları, Meclis Başkanlığı seçimi ve Erdoğan-Baykal görüşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Bahçeli, " Seçimin kaybedeni Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır, istifa etmesi gerekir " dedi.

Koalisyon olasılıkları ve MHP'nin kırmızı çizgileriyle ilgili Hürriyet'e konuşan Bahçeli, AKP'ye " Önceliğiniz çözüm süreci ise bize gelmeyin... " dedi.

 

Meclis Başkanlığı için Meral Akşener'in adının geçmesine tepki gösteren Bahçeli şunları söyledi: " Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni de devre dışı tutarım. Meral Akşener'i eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun. 80 milletvekilimiz var, her şeyde Meral Akşener. Bu o zaman başka bir şey var burda demektir. Onun için bir Meclis açılsın... 

"BAYKAL İLE NİYE KONUŞUYOR?" 

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal arasındaki görüşmeyi de şöyle yorumladı: "Seçim sonuçlarını başta Erdoğan doğru yorumlamalı. Beştepe'den çıkıp Çankaya'da 1071 rakımına gelip anayasal çerçevede kendisine şöyle bir yuva yapması lazım. 

 

" ERDOĞAN'DAN BAŞLAMAK LAZIM 

Deniz Baykal Bey ile niye konuşuyor acaba? Biraz gerilere giderek düşünmekte yarar var. AKP Genel Başkanı'nı, Başbakanlık'a doğru götüren 116 günlük sürecin mimarlarından biri olduğu şüphesi vardır Deniz Baykal'ın. Eğer Erdoğan'ın her zor gününde Türkiye'de birileri, birileri adına ona sahip çıkacaksa o zaman Recep Tayyip Erdoğan'dan başlamak lazım. Niye Deniz Baykal ile uğraşalım biz? Bunun açıklanması lazım, kimseyi suçlamıyorum. Baykal Bey çok tecrübeli bir siyasetçidir. Oktay Ekşi Bey'in (En yaşlı üye sıfatıyla Meclis açılışında başkanlık yapmıştı) Başbakan'la özel bir görüşmesi oldu mu?

 "116 GÜNÜ İZAH ETMELERİ LAZIM" 

 

Erdoğan, engin tecrübelerinden faydalanmak için Baykal'dan önce Dolmabahçe Sarayı'nda 63'leri toplasın. Akil adamları bir araya getirsin. 116 günü izah etmeleri lazım. Bir şiir okudun, 4.5 ay cezaevinde kaldın. Giderken kahraman oldun, gelirken genel başkan oldun. Sonra Siirt'ten seçilmiş adamı istifa ettirdiniz. Bu iyiliği AKP'de kimse yapmazken Baykal bu kolaylığı niye sağladı? Bunların hepsi tartışılacaksa bir hesaplaşma ve yüzleşme süreci başlatalım... 

http://www.ortadogugazetesi.net/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
EYT 2. tur'da MHP Oylarıyla REDDEDİLDİ ! Kendi Seçmenini AKP’YE SATTI ! Seçim Vaadinde EMEKLİLİK Vardı Meçliste 2.Turda ONAY VERMEDİ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ
BOZKURT İŞARETİ MHP'YE AİTTİR, CHP İLE AYNI BAYRAK ALTINA GİRENLER BOZKURT İŞARETİ YAPAMAZ